BURS DOLANDIRICILARINA DİKKAT!!!

Bir takım dolandırıcılar gençleri hedef alarak, burs vermek vaadi ile kurdukları sahte web siteleri ile gençlerin kişisel bilgilerini toplamaktadır.
Bazıları vakfımızın logo ve ismini de yasa dışı olarak kullanarak onların üzerinden burs verdiğimizi söylemektedirler. Bu sitelerle vakfımızın
hiçbir alakası yoktur. Vakfımız sadece burs başvurularını www.bereketvakfi.org.tr üzerinden kabul etmektedir. www.bereketvakfi.org.tr üzerinden
yapılan tüm burs başvurularından sonraki süreçte şahsi telefonunuzdan veya whatsapp üzerinden sizden herhangi bir belge, hesap numarası
vb. bilgiler istenmemektedir! Bu konuda dikkatli olunmasını ve böyle kişi veya kişilere itibar edilmemesini rica ederiz.

Nasıl Korunulabilir?

1.Güvenmediğiniz hiçbir web sitesi ile kesinlikle kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız.
2.Vakfımız ve ciddi olan hiçbir dernek veya vakıf, sosyal medya kanalları üzerinden veya telefonla arayarak telefonlarınıza gelen şifre veya doğrulama kodunu istememektedir.
3.Kişisel verilerinizi vermeden önce dikkatle kontrol yapınız. Vakıfsa Vakıflar Genel Müdürlüğü, Dernekse İç İçişleri Bakanlığı, şahıs veya şirketse Ticaret ve Sanayi Odalarının web sitesinden kontrol ediniz..

Bilgilerimi Burs Dolandırıcılarıyla Paylaştım Şimdi Ne Yapmalıyım?

  1. Eğer adınıza bir bankada veya elektronik para ve ödeme hizmetleri kuruluşuna hesap açıldıysa ilgili kurumla iletişime geçin ve kurumu bilgilendirerek hesabınızın kapatılmasını ve bilgilerinizin silinmesini talep edin. (Hesabın kapatılmasından önce kurumdan hesap hareketlerinizi öğrenmenizi tavsiye ederiz.)
    2. Hesap açılmadıysa dahi sizinle iletişime geçen telefon numarası ve bilgilerinizi paylaştığınız web sitesi hakkında Emniyet Genel Müdürlüğünün web sitesinden Siber Suçlar birimine yazarak ya da en yakın savcılığa giderek suç duyurusunda bulunun.